خانه / زیبایی و سلامت / چرا عطر تا این اندازه هیجان انگیز است؟
-PERFUMES-lckala

چرا عطر تا این اندازه هیجان انگیز است؟

بدیهی است که مهیج بودن عطر به دلیل نوع خلقت بشر است. مکانیزم  عملکرد حس بویایی  تاکنون به طور کامل شناخته نشده و همچنان به صورت یک راز باقی مانده است. آن چه که ما به طور قطع در مورد این حس می دانیم این است که حس بویایی مستقیما به بخشی از مغز که مسئول پردازش خاطرات و احساسات است، متصل است.

باریل می نویسد: (( قدرت جادوی عطر از رابطه ی بین انسان  و طبیعت سرچشمه می گیرد.)) با وجود پیشرفت انسان قدرت جادوگری عطر تا به امروز همچنان باقی مانده است. عطر احساسی خوشایند ایجاد می کند و حامل پیام های مخصوص به خود است.رایحه ها همواره مارا احاطه کرده اند.

بوی بخار قهوه، رایحه ی پوست مرکبات تا بوی ملایم شمع ها و انواع محصولات بهداشتی. این رایحه ها هرکدام پیغام های مخصوصی را به ناخودآگاه انسان منتقل می کنند. عطر کاتالیزور احساس است، رایحه رویایی و فوق العاده اسطوخودوس آرامش می دهد، رایحه حیات بخش رزماری زنده می کند، رایحه گل سرخ و یلانگ یلانگ سبک بالی می بخشند، و رایحه فریبنده صندل دل را می رباید. در زندگی پرتنش امروزه که استرس و فشار روحی روز به روز در حال افزایش است ، عطر می تواند مانع طغیان روح انسان شود.

فروشگاه ال سی کالا – برگرفته از کتاب شیمی ترکیبات معطر

درباره admin

Check Also

سایت های بررسی عطر و ادکلن اورجینال

1- عطر و ادکلن ال سی کالا 2- عطر و ادکلن 11 3- عطر و ادکلن 3 …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super