خانه / علم و فناوری / زاها حدید و عجیب ترین موزه کوهستانی جهان
zaha1

زاها حدید و عجیب ترین موزه کوهستانی جهان

عجیب‌ترین موزه کوهستانی مدرن جهان که در لبه یک پرتگاه در کوهستان های کشور ایتالیا توسط زاها حدید طراحی و به اجرا درآمده ،می تواند لقب یکی از عجیب ترین موزه های کوهستانی جهان را بگیرد، چرا که این موزه در خطرناک ترین نقاط طبیعی جهان ساخته است تا جدای از طراحی خاص، مکان آن نیز بر جذابیت پروژه بیفزاید.zaha2

توضیح بیشتر این که ساختمان عجیب‌ترین موزه مدرن کوهستانی جهان در ارتفاع ۲۲۷۵ متری از سطح دریا ساخته شده اما جذابیت اصلی آن را باید در فضای درونی و چشم انداز خیره کننده این بنا جستجو کرد. این سازه به گونه ای بنا شده گویی بخشی از کوهستان است.

کار ساخت این موزه کوهستانی سه سال طول کشیده و به تازگی به روی بازدیدکنندگان کوهستان نورد بازگشایی شده است. ضخامت دیوارها که از بتن تقویت شده ساخته شده بین ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر است. این رقم در سقف به رقم خیره کنند ۷۰ سانتیمتر نیز می رسد که در مجموع کل مساحت این موزه که در سه طبقه خلاصه شده بالغ بر یکهزار متر است.

zaha4 zaha3

جالب است بدانید که یکی از دیدنی ترین بخش های این موزه، تراسی است که ۶ متر از لبه پرتگاه فاصله گرفته و بازدیدکنندگانی که بر روی آن حرکت می کنند در حالی چشم انداز ۲۴۰ درجه ای از منطقه آلپ اروپا را می بینند که می توانند در این موزه هر آنچه که مربوط به تاریخچه کوهنوردی و کوهنوردان جهان است را ببینند.

درباره admin

Check Also

r2 (2)

در مسابقات ربوکاپ 2016 آلمان ایرانی ها 13 مقام بدست آوردند

مسابقات ربوکاپ، بزرگترین و معتبرترین رقابت رباتیک جهان است که در شهر لایپزیک آلمان برگزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super